Nyní hledáte:

2 osoby
  • 1. osoba: 1. 1. 1970
  • 2. osoba: 1. 1. 1970
Změnit
    • listopad 2018
Potřebujete poradit?
Pročtěte si naše "Často kladené dotazy" nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře:

Dovolená Kypr

Afroditin ostrov neboli ostrov lásky ve Středozemním moři představuje kontaktní bod mezi Asií, Evropou a Afrikou. Třetí největší ostrov ve Středozemí je protkán různorodými kulturami. Díky kombinaci jazyků řeckého, tureckého a anglického se můžete snadno dorozumět. Na dovolené na Kypru si vychutnáte romantiku, nádherné moře a přírodu i bohatou kulturu.  

Přečtěte si více

Populární zájezdy Kypr

Dovolená na Kypru, ostrově lásky

Ostrov je rozdělen hranicí na jižní řeckou a severní tureckou část. Proto se vaše dovolená bude lišit i podle toho, na kterou část ostrova se vydáte. Většina hotelových resortů se nachází v řecké části Kypru, v přímořských letoviscích, jako Ayia Napa, Limassol, Paphos a Larnaka. Resorty standardně nabízejí luxusní služby a není tak nic jednoduššího než si užít právě na Kypru all inclusive dovolenou.

 

Pro řeckou oblast platí stejná pravidla jako pro pevninské Řecko či další jeho ostrovy. Ke vstupu vám, jako občanovi EU, bude stačit občanský průkaz. Turecká část se řídí stejnými pravidly jako zbytek Turecka, takže si budete muset připravit cestovní pas platný ještě minimálně šest měsíců po návratu.

Počasí na Kypru

Afroditin ostrov oplývá turisty zejména v letních měsících. Typické středomořské počasí přináší na Kypr dlouhé, teplé a suché léto. Až 320 slunečných dní v roce dělá z Afroditina ostrova ideální destinaci na dovolenou u moře. Větry ze severní Afriky v létě (zejména v červenci a v srpnu) na pobřeží zajišťují teploty kolem třicítky.

 

Na mnoho řeckých ostrovů noha turisty přes zimu ani nezavítá. Kypr je v tomto výjimkou, v zimě je na pobřeží necelých 20 stupňů, které vám umožní podnikat výlety po ostrově a navštívit tak například bájné místo zrození bohyně Afrodity. Na jaře pak celý ostrov vykvete.

Poznávací nebo pobytová dovolená?

Kromě krásného modrého moře, které obklopuje Kypr ze všech stran, máte mnoho příležitostí k poznávání a sportování. Kypr nabízí krásné horské hřbety, kde věřte nebo ne, můžete v zimě dokonce i lyžovat. Téměř věčně zelená golfová hřiště lákají zkušené hráče i zvědavé začátečníky.

All inclusive dovolená na Kypru je plná překvapení!

Milovníci přírody se tady mohou projít v borovicovém a cedrovém lese, načerpat pozitivní energii a jenom tak odpočívat celé hodiny. Vzhledem k tomu, že lesy nabízejí chládek, je to v letním počasí skvělý relax. Nebo raději ležíte na pláži? Pak navštivte jednu z nejkrásnějších pláží ostrova v Larnace.

 

Objednejte si dovolenou na Kypru a opalujte se na pláži Phinikoudes. Ta se táhne asi půl kilometru podél klidného moře, proto je také vhodná pro děti. Nachází se blízko útulného centra Larnaky, kam se můžete jít večer projít.

Vyberte si dovolenou na Kypru se Sunmix.cz

Nadchla vás představa dovolené na Kypru? Na našem webu najdete široký výběr všech zájezdů i s all inclusive balíčky. Vyberte si dovolenou, která nejvíc vyhovuje vašim představám. Objednejte si nyní on-line na Sunmix.cz. Přejeme vám příjemnou dovolenou!