Nyní hledáte:

2 osoby
  • 1. osoba: 1. 1. 1970
  • 2. osoba: 1. 1. 1970
Změnit
    • Tunisko ×
    • Djerba ×
    • listopad 2018
Potřebujete poradit?
Pročtěte si naše "Často kladené dotazy" nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře:

Dovolená Djerba

Djerba, ostrov ležící na jižním okraji Středozemního moře, patří mezi tuniské nejvyhledávanější lokality. Jde o největší ostrov severní Afriky, na němž žije přes 120 000 obyvatel. Turisty, zejména pak ty z Evropy, láká na dlouhé a čisté písečné pláže, čisté moře a stabilní, velmi příjemné počasí. Koneckonců slunečných dnů tu bývá až 320 do roka.  Dovolená na Djerbě je navíc dost možná nejlevnější ze všech exotických dovolených. A pokud si navíc vyberete all inclusive balíček, nebudete se muset během svého zájezdu starat vůbec o nic.  

Dovolená na Djerbě – Tahiti Středozemí

Některé legendy hlásají, že Djerbu prý objevil už Oddyseus a pojmenoval ji “Ostrovem lotosů”. Teď je čas, abyste tento středomořský ráj objevili i vy. Dovolená na Djerbě je správnou volbou pro všechny nenáročné labužníky. Pokud je pro vás ideální představou polehávání na krásné subtropické pláži, osvěžování se v čistém moři a večerní návštěva turistických restaurací, našli jste pro sebe ideální destinaci. Nepřijdete ale zkrátka ani pokud si chcete užít trochu dobrodružství.

 

Pokud se těšíte na potápění a rybaření, skvělou volbou je skalnatý útes Ras Taguerness s majákem na severních plážích. Na Djerbě můžete navštívit i krokodýlí farmu ve vesničce Midoun nebo v téže vesnici zažít každé úterý tradiční místní svatbu. Největším městem ostrova je hlavní město Houmt Souk se 40 tisíci obyvateli. Právě zde najdete turistické centrum, řadu restaurací, půjčovny aut, banky a bankomaty nebo tradiční trhy s látkami či rybami. Západně od města je zároveň i mezinárodní letiště. Rozhodnete-li se probádat ostrov celý, pak je dobré půjčit si skútr a Djerbu projet křížem krážem. Ve vnitrozemí narazíte na háje s olivovníky a datlovníky a na typické vesničky s malými, bílými domky s polokulatou střechou.

 

Když vám bude Djerba malá, můžete se vydat i na kontinent. Ostrov je s pevninou propojen asi sedmikilometrovou silnicí, která vede mořskými mělčinami. Dostat se na ostrov z pevniny a zpět lze ale i trajektem. Právě na pevnině můžete podniknout další z výletů, třeba do pouště. 

Vyražte na dovolenou na Djerbu na podzim nebo na jaře

Djerbu je ideální navštívit na podzim nebo na jaře, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 25 stupňů. Pokud chcete strávit naprosto bezstarostné chvíle, doporučujeme vybrat si výhodnou nabídku all inclusive dovolené, díky níž se budete trápit jedině tím, zda si k lahodné snídani dáte kávu nebo čaj. Objednejte si u Sunmix.cz zájezd už dnes a jeďte si prohřát kosti zažijte tak klidnou dovolenou na sluncem zalité Djerbě. Ty nejlepší hotely na místě si můžete prohlédnout níže.  

Populární zájezdy Djerba