Last minute Malta

Strategická poloha ostrova Malta nabízí nádherné středomořské klima s velmi horkými a dlouhými léty. Teplé moře a jasná obloha bez mraků a deště jsou na Maltě samozřejmostí. Srážek je na ostrově během roku minimum a téměř všechny připadají na zimní měsíce.

Počasí na Maltě prodlužuje hlavní letní sezónu, která tady začíná už v červnu a trvá až do září. V červenci a srpnu se teploty mohou vyhoupnout až k 35 stupňům a slunce svítí i 12 hodin denně.

Ostrov medu Malta i na last minute

Jestli nejste milovníci velkých veder, vyberte si zájezd na Maltu i v květnu nebo začátkem června, a zajistěte si tak levnou dovolenou, na níž se vyhnete davům a navíc díky slevám ušetříte. Na poslední chvíli můžete sehnat last minute dovolenou na Maltě i v září nebo začátkem října a užívat si stálého tepla za levné ceny.

Ostrov medu, jak se Maltě díky jejímu názvu přezdívá, leží asi 100 kilometrů od italské Sicílie a 300 kilometrů od afrických břehů. Tento nejmenší stát Evropské unie je bohatý na zajímavé vesničky. Půjčte si během své dovolené na Maltě auto a vydejte se na exkurzi po malebném ostrově. K Maltě patří také další dva ostrovy Gozo a Comino, které take stojí za vaši návštěvu.

Malta je směsicí kultur

Ještě nevíte, kam na dovolenou? Poté je pro vás last minute Malta tím správným rozhodnutím. S krásnými plážemi a křišťálově čistým mořem na severozápadě Malty nebo půvabnou zelenou krajinou ve vnitrozemí je zde něco pro každého. Vzhledem k tomu, že se ostrov nachází na rozhraní Evropy a Afriky, prolínají se zde obě kultury. Kromě krásných kostelů a katedrál jsou zde také k vidění megalitické chrámy Hagar Qim a Mnajdra.

Na co byste na Maltě neměli zapomenout:

  • Skalní útvar Azurové oko byl vytvořený erozí. Nachází se u vesnice San Lawrenz. Pokud na něj zasvítí slunce, nabídne vám překrásnou podívanou.
  • V historickém hlavním městě Valletta najdete Národní muzeum výtvarných umění, obchody na ulici Republiky, stejně jako velké množství krásných kostelů a katedrál. Ve Vallettě byste také určitě měli navštívit Grand Harbour. V tomto přístavu, kde se zastavil čas, na vás dýchne historie.
  • Na ostrově Comino najdete zátoku Blue Lagoon, kde si užijete bílého písku a azurového moře. Toto místo je také ideální ke šnorchlování nebo potápění.

Rozhodli jste se pro last minute na Maltu v jednom z přímořských měst, jako jsou Sliema, St. Julians, Bugibba nebo Qawra? Určitě si tady na jeden či dva dny pronajměte auto a vydejte se tuto zemi prozkoumat. Silnice jsou tady dobře sjízdné, ale musíte mít na paměti jednu věc...na Maltě se jezdí vlevo.

Jeďte na last minute dovolenou na Maltu se Sunmix.cz

Ať už hledáte all inclusive resorty nebo jen ubytování, vše najdete na našich internetových stránkách. Nečekejte příliš dlouho a vydejte se na levnou last minute dovolenou na Maltu k teplému Středozemnímu moři.

Last minute Malta
Last Minute
Všechny last minute